FAIL (the browser should render some flash content, not this).

MarketMats.com

Газета "Крила України":
Печать E-mail
...также был представлен комплексный тренажер самолета МиГ-29 разработки "Маркет-МАТС...


"Армії треба більше грошей", - сказав Президент, відчувши себе в ролі військового льотчика 

28 березня у місті Васильків (Київська область) на базі бригади тактичної авіації Повітряного командування "Центр" Повітряних Сил ЗС України Президент України Віктор Ющенко здійснив ознайомлювальний політ у складі екіпажу винищувача Су-27 УБ. Політ тривав 35 хвилин.

Під час польоту Президент України декілька разів брав важіль управління на себе.
На прохання журналістів Глава держави розповів про свої враження від пілотування багатотонним винищувачем. Він високо оцінив можливості цього літака.
- Я відчув надзвичайно керовану машину, мені здавалося, що всі елементи вона виконувала дуже слухняно, класично. Ніяких незручностей не було. Це одна із машин, яку має на озброєнні сучасна українська армія. Вона є першокласною сьогодні, хоча, безумовно, потребує колосальних вкладень, - сказав Президент.
За штурвалом бойового літака був один з кращих українських військових пілотів - заступник командувача Повітряних Сил Збройних Сил України - начальник авіації льотчик-снайпер генерал-майор Василь Нікіфоров.
Генерал-майор Нікіфоров прослужив в авіації 37 календарних років (65 років у пільговому підрахунку), має близько 2800 годин нальоту, освоїв 12 типів авіаційної техніки.
За перший політ у складі екіпажу винищувана в небі над кількома областями України Віктор Ющенко, дотримуючись давньої льотної традиції, вручив Василю Нікіфорову пачку цигарок. Традиція є традиція.
- Після зльоту, підборки шасі, закрилків я дав Президенту ручку управління. Він виконав декілька вправ: розворот вправо, вліво, набір висоти, збільшення та зменшення обертів двигунів. Схоже, йому сподобалося, таке враження, що він десь літав на тренажері, - розповів Василь Нікіфоров. - Коли я відчув, що Головнокомандувач себе добре почуває, тобто адаптувався до польоту, вільно управляє літаком, ми обговорили проблеми авіації. Торкнулись таких болючих питань, як покинуті аеродроми, боєготовність літаків, кількість підготовлених військових льотчиків, які зарплати отримують та інших.
Поки Президент виконував свій перший політ на винищувачі, Командувач Повітряних Сил ЗС України генерал-лейтенант Іван Руснак відповідав на запитання журналістів.
- Ми розраховуємо на фінансування до 200 мільйонів гривень тільки на потреби авіації. Якщо ці кошти будуть надані, ми плануємо відновити справність до 26 наших літаків на вітчизняних авіаремонтних підприємствах. Це дасть можливість суттєво збільшити боєздатність Повітряних Сил.
Головна бойова робота чекає і на військових льотчиків, і на воїнів військ ППО в Криму на українському полігоні Чауда, - зазначив Командувач. - Цього літа, вперше за останні роки, планується провести масштабне навчання з пусками керованих ракет по повітряних та наземних цілях.
Мета робочої поїздки Президента України у Васильківську авіабригаду - ознайомлення із завданнями авіаційної бригади, з організацією протиповітряної оборони країни та повітряним прикриттям важливих державних об'єктів, організацією і умовами несення бойового чергування.
По навчальній тривозі на перехоплення умовного супротивника у небо підняли чергову ланку винищувачів МіГ-29 з бойовими ракетами на підвісках. МіГи дислокуються на базі бригади тактичної авіації у Василькові і виконують завдання з прикриття від повітряного нападу на столицю України та важливі стратегічні об'єкти держави.
Особливу увагу було зосереджено на демонстрації нових та модернізованих зразків озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва. Представлено українські підприємства, що займаються модернізацією та підвищенням бойових можливостей авіатехніки, зокрема винищувача МіГ-29 (ДП МО України Львівський ДАРЗ), штурмовика Су-25 (ДП МО України Запорізький ДАРЗ "МіГремонт"), навчально-тренувального Л-39 (ДП МО України Одеський ДАРЗ Одесавіаремсервіс), вертольотів Мі-8 та Мі-24 (ДП МО України Конотопський ДАРЗ "Авіакон") та радіолокаційних станцій (Науково-виробниче об'єднання "Аеротехніка"). Також були представлені перспективні зразки безпілотних літальних апаратів, розроблені на ДП МО України Чугуївський АРЗ та комплексний тренажер літака МіГ-29 розробки "Маркет МАТС".
Під час прес-конференції Глава держави відзначив важливість підвищення престижу професії льотчика у нашій державі.
- Ми як нація повинні по-іншому подивитись на професію льотчика, на те, що він робить, врешті-решт, зробити хвалу тим пілотам, які сьогодні є в Україні і захищають нас кожен день. Наш спільний обов'язок - підняти проекти, які підтримують емоції, дух армії та і в цілому українське суспільство, - підкреслив Президент.
Віктор Ющенко також зазначив, що проект пілотажної групи "Українські соколи" повинен бути відновлений.
- Ми повинні відтворити цей проект. Я дуже добре розумію, наскільки це важливо, і думаю, що військовий бюджет-2008 починається з проекту відновлення "Українських соколів". Військовий бюджет повинен стати бюджетом розвитку. Якщо ми говоримо про модернізацію української армії, про реформу в контексті контрактної армії, про оборонний бюджет розвитку, безумовно, бюджет 2008 року, який передбачає на 5% приріст від фінансування попереднього року - це бюджет неприйнятний, - сказав Віктор Ющенко.
На думку Президента, це бюджет проїдання, з яким не буде розвитку, модернізації і будь-якої реформи українського війська. В. Ющенко підкреслив, що про необхідність збільшити військові видатки "ніхто не веде дискусію".
Глава держави особливо звернув увагу на те, що збільшення фінансування потрібно, насамперед, у контексті переходу української армії на контрактну основу. За його словами, це завдання сьогодні вимагає 4,4 мільярда гривень.
- Якщо ми справді говоримо, що з 2010 року наша армія буде мати контрактну основу, то бюджет 2008 року дійсно повинен бути проривним, - сказав він.
Президент позитивно оцінив зразки військової техніки та озброєння, які були йому продемонстровані. Водночас Віктор Ющенко підкреслив, що бойова авіаційна техніка, озброєння зенітно-ракетних військ, вироблені ще за радянських часів, і їхні тактико-технічні дані не відповідають сучасним вимогам.
Він також повідомив, що одне з найближчих засідань РНБО буде присвячене розвитку Повітряних Сил Збройних Сил України.
Юрій Ігнат,
газета "Крила України"
№ 14 (419) від 31 березня 2008 р